top of page

צוות הישיבה

הרב אסף (2).PNG

ר"מ שיעור בוגרים

נולד ב-1975 וגדל בפתח תקווה. למד בישיבת ירוחם, ולאחר מכן גם בישיבות שיח יצחק ורמת גן.

 

מעביר שיעורים במחשבת ישראל, תורת הרב קוק וחסידות.

הרב אסף ברלינר

הרב דוד אסולין.jpg

ראש הישיבה.

נולד ב-1960 באלג'יריה, גדל בשכונת עיר גנים בירושלים. למד בכפר הרא"ה ולאחר מכן במרכז הרב ובישיבת ניר בקריית ארבע. למד באריאל לרבנות ודיינות. היה רב הקיבוץ סעד והיישוב תקומה. כיום משמש כדיין בבית דין הממלכתי לגיור.

הרב דוד אסולין

הרב שמעון ישראלי.jpg

מנהל הישיבה

וראש בית המדרש הגבוה

 

נולד ב-1984 וגדל בקיבוץ מגדל עוז. למד בישיבת ההסדר בירוחם, ולאחר מכן בישיבה בנתיבות. נמצא בסיום עבודת דוקטורט בהיסטוריה.

הרב שמעון ישראלי

ברוכי.PNG

ר"מ שיעור ב'

נולד ב-1994 וגדל בקרית גת ובאפרת. למד בישיבת ההסדר בנתיבות.

הרב ברוכי בן אבו

הרב חגי דביר.jpg

ר"מ וראש כולל הלכה

נולד ב-1984, גדל ברעננה. למד בישיבת ההסדר בנתיבות. בעבר היה ר"מ שיעור א' בישיבה, כיום מעביר שיעורים בתחומים שונים.

הרב חגי דביר

מתן.png

 

ר"מ שיעור א'

נולד ב-1996, גדל בירושלים. למד בישיבה במחזור י"ג, ולאחר מכן גם בישיבת מחניים.

הרב מתן אבשטיין

איתמר נחמני.jpg

נולד בשנת 1985 בירושלים. לאחר התיכון למד בישיבת ההסדר בנתיבות ובמקביל גם הוסמך לרבנות. מחנך כיתה י"ב בתיכון הרטמן בירושלים, ובנוסף מדריך פדגוגי בעמותת יסודות. מלמד בישיבה סוגיות העוסקות בתורה, חברה ומדינה, ושיעור בתורתו של הרב מנטו.

הרב איתמר נחמני

הרב עודד ישראלי.JPG

ראש המחלקה למחשבת ישראל האוניברסיטת בר אילן. מעביר בישיבה שיעורים בנושאים מגוונים בתחום זה. 

הרב עודד ישראלי

על הישיבה

ישיבת ההסדר 'אהבת ישראל' בנתיבות הוקמה בשנת ה'תש"ס (2000) ומונה כיום כ-50 תלמידים, מהם כ-25 תלמידים המצויים כעת בפרק השירות הצבאי.
הישיבה הוקמה מתוך רצון עז להעמיד תורה של חסד, תורה של חסידות אמיתית, שמתבטאת בעיקרון של "לפנים משורת הדין". זוהי תורה שהדגש המרכזי בה הוא הקשר המובהק של מצוות בין אדם לחבירו ובין אדם לקב“ה. כדברי ר' עקיבא גדול התנאים, שמכל תורתו העצומה בחר לקבוע ש"ואהבת לרעך כמוך – זה כלל גדול בתורה".

לימוד תורה
לימוד התורה בישיבה נאמן לתפיסה שאותה הציב מרן הראי"ה קוק, שהגדירה כ"תורת ארץ ישראל". תורה רחבה, עמוקה ופנימית הרבה יותר מתורת חוץ לארץ, המתאימה לדורנו. הלימוד מכוון להבנת המקורות הפנימיים של הסוגיה והשורש הרעיוני המשותף להלכה ולאגדה. האגדה נלמדת באותה רצינות כמו ההלכה. קיימת חשיבות מיוחדת להכרה מעמיקה של עולמם של החכמים וההקשר שלו לסוגיות הנלמדות. נקודה מרכזית בצורת הלימוד של הישיבה מתבטא באמרה "תלמידי חכמים שבארץ ישראל נקראים נעם שמנעימים זה לזה בהלכה". כך למשל הלימוד נלמד בחבורה ובמעגל, מתוך הקשבה וכבוד הדדי.
הישיבה רואה ערך גדול בלימוד סוגיה לעומק והעלת הלימוד והתובנות על הכתב, וכמעט מדי שנה יוצא ספר מאמרים פרי עיטם של תלמידי הישיבה. תוכלו למצוא אותם כאן באתר.

תורת חסד
הדגש האידיאולוגי והרוחני של הישיבה הוא על תורה ועשייה היוצאים מבית המדרש החוצה, מתוך תיקון מידות ועולם פנימי עמוק המביאים לתחושת אחראיות כלפי הכלל.
מסיבה זו הישיבה הוקמה דווקא בנתיבות. המשימה הגדולה ביותר של עם ישראל בדור הזה, היא יצירת אחדות בעם.
תלמידי הישיבה מתנדבים בהתנדבויות אישיות במהלך השבוע, ולקראת אירועים מיוחדים סביב לוח השנה העברי מתנדבים בבתי ספר בעיר ובאירועים שונים כקבוצה. ההימצאות והמעורבות בנתיבות היא פועל יוצא מהתורה הנלמדת בבית המדרש, תורה שמבקשת להפוך את הלימוד למעשה ולקיום.

משפחתיות
הישיבה שמה דגש על ערך המשפחתיות. בין התלמידים שוררת אהבה גדולה הנובעת מהלימוד המשותף ומעשירה אותו. התלמידים נעימים אחד כלפי השני ולומדים יחד בשלווה ובכנות, כאשר כל אחד מביא את העולם הפנימי והאישי שלו, וכך הם מתעצבים יחד תוך לימוד משותף ועמוק. הקשר עם הר"מים הוא הדוק והם פנויים לפניותיהם של התלמידים. במהלך השבוע לכל תלמיד יש זמן אישי עם הר"מ שלו והם מדברים על מהלך השבוע ולומדים יחד.

קובי פרידחי.jpg

נולד ב-1992, גדל בפתח תקווה. בוגר מחזור י' של ישיבת אהבת ישראל בנתיבות. בישיבה אחראי על תכנית "מבט חברתי". פסיכולוג בהתמחות תעסוקתית ועובד במכון "אדם מילא", דוקטורנט באוניברסיטת אריאל וחוקר שילוב של אנשים עם מוגבלויות בעולם העבודה.

קובי פרידחי

bottom of page